Teadlane annab oma sõna

Teadlane otsimas eduka tiimi saladust

Internetigigant Google on avastanud oma töötajaid uurides selle, miks mõned meeskonnad on edukamad kui teised.

Spetsiaalselt eduka tiimi valemi välja selgitamiseks loodud uurimisprojekt “Aristoteles” kestis mitu aastat ning selle käigus küsitleti sadu inimesi ja koguti andmeid üle saja erineva tiimi koostöö ja tulemuste kohta. Google soovis leida vastust küsimusele, milliseid inimesi on vaja omavahel kokku panna, et moodustuksid tõeliselt edukad tiimid.  Selgus, et see polegi nii lihtne nagu nad lootsid. “Me eksisime  haledalt”, ütles Google’i esindaja.

Uuringuandmed kinnitavad, et parimad tiimid austavad esmalt üksteise emotsioone ja on teadlikud sellest, et kõigil tiimiliikmetel peab olema õigus aruteludesse võrdselt panustada.
Tiimi ei tee edukaks mitte niivõrd see, kes on selle tiimi liikmed, vaid see, kuidas need inimesed omavahel suhtlevad. Oluline on, et grupis oleks turvaline keskkond ning meeskonnal ühine eesmärk seda hoida. Kõik grupiliikmed peavad saama oma ideid ja arvamusi jagada, ilma et nad peaksid kartma teistepoolset hukkamõistu ja tundma hirmu.
Tõeliselt töötavas tiimis on alati võimalik küsida “mis on selle eesmärk”, “ma ei saanud sellest aru”, “ma tunnen, et see käib mulle üle jõu” jne, ilma et kedagi vaadataks seetõttu kui imelikku või mittesobivat.
Seetõttu panustavad tõhusa tiimi liikmed pidevalt üksteise mõistmisesse, leides alati viise, kuidas üksteise tööse suhestuda. Samal ajal panustades sellesse, et teha ennast teistele arusaadavaks. Hea meelega kinnitame, et just nii see on, ning et Avatud Meele Instituut on samu põhimõtteid õpetanud gruppidele ja grupiliikmetele juba üle 20 aasta. Head teineteise mõistmist!
35f185cd-d3f5-4d9b-9b78-ee0c4b621dd8