TEMAATILISED MEESKONNASUPERVISIOONID

Kui meeskonnas on teemasid, mis vajavad ühiselt läbi töötamist, et kujuneksid ühtsemad arusaamad ja hoiakud, suureneks inimeste vaba tahe ja suutlikkus, seega organisatsiooni võimekus, on supervisiooniseminar võimalik üles ehitada kokku lepitud teemale.

VALIK TEEMASID:

SUPERVISIOONISEMINAR “ÕPETAJA AASTA MOTIVATSIOONIVARUD

Lõpp hea, kõik hea! Oleme harjunud asjade alustamisele rohkem tähelepanu pöörama kui lõpetamistele. Kuid lõpust sõltuvad uued algused. Sellest, kuidas mõtestada oma möödunud  kooliaastat, sõltub puhkuse ja uue tööaasta kvaliteet. 

Teemad:

– Kui täis või tühi on minu vajaduste tass tööperioodi lõppedes?
– Kuidas ma saan arukalt kasutada oma jõuvarusid ja ennetada läbipõlemist?
– Mille kõige tõttu säilib või kaob minu motivatsioon kooliaasta lõikes?
– Tagasi- ja edasivaade tööaastale erinevate meetodite toel
– Kogetud meetodite rakendatavus õpilaste motivatsiooni äratamisel ja säilitamisel

Maht: 16 tundi

Läbiviijad: Koidu Tani-Jürisoo ja Ene Velström

  

ROLLID KARUSSELLIL: õpetaja rollid igapäevatöös

Kuidas õpetaja on muutunud erinevate rollide kandjaks? Millised keskkondlikud tegurid mõjutavad õpetaja rolli? Mil viisil staatuse kandmine kahjustab ja säästab? Kuidas rollid inimese leiavad? Millised süvastruktuurid juhivad rollilist käitumist? Mis aitaks rollide täimisel ennast säästa?

Maht: 16 tundi

Läbiviija: Ene Kulasalu

 

ÕPETAJA ENESEVÄÄRTUSTUNNE

Millisena ma näen maailma enda ümber ja iseennast maailmas? Mis on eneseväärtustunne? Kas ma olen tõesti väärtuslik? Seminaril saab välja astuda igapäevase elu tegevustest, minna sügavamale iseendasse ning otsida ja leida sealt kalliskive: mida ma väärtustan ja mida väärtuslikku minus tõepoolest peidus on? Tegeleme küsimusega, mis või kes mõjutab meie eneseväärtustunde kujunemist. Miks iseenda isiku väärtuslikuks pidamine ja oma „tassi täitmine” on õpetaja jaoks nii tähtsad?

Maht: 16 tundi

Läbiviija: Koidu Tani-Jürisoo

 

MINU ISIKLIKUD LOOVUSE VARUD

Kas loovus on lihtsalt üks isevärki mõtlemine või midagi hoopis sügavamat? Minu loovus – kuidas jõuda nappusest külluseni? Loovus ei ole midagi vaid kunstnike loominguga seotut, ta on igale inimesele omane elutähtis võime. See on suutlikkus teha kinnijooksnud olukordades uusi valikuid ning minna elevusega vastu senitundmatule. Oma loovuse tajumine annab meile enesekindluse, elurõõmu ja hea tervise. Seminaril saab tegelda olukordadega, kus loovus on kinni jäänud ja lootus kadunud. Loovus tahab elada ja tegutseda – päästa ta vallale!

Maht: 16 tundi

Läbiviija: Koidu Tani-Jürisoo

 

MINA OMA TÄNASES ELUETAPIS

Minu vanus – kas see tundub mulle eelise või õnnetusena? Kuidas saavutada rahulolu just selles eluetapis, kus ma praegu olen? Kuidas ma tõlgendan oma kordaminekuid ja ebaõnnestumisi? Paljud inimesed on küll rahul oma minevikuga, kuid õnnetud olevikus ja lootusetud tuleviku suhtes. Teised loodavad küll tulevikule, kuid ei ela praeguses hetkes. Seminaril uurime, kuidas mõtestada oma minevikku ja tuua sealt kaasa see oluline, mis on toetav ja jõudu andev. Vaatame ka, kuidas saavutada suuremat rahulolu olevikus ning luua endas optimismi ja lootusrikkust tuleviku suhtes.

Üks suurepärane asi vanemaks saamise juures on see, et sa ei kaota ühtegi läbitud vanust.

Maht: 16 tundi

Läbiviija: Koidu Tani-Jürisoo

 

MINU SUHETEVÕRGUSTIK TÖÖL

Õpetaja suhtlusringkond on lai. Iga päev puutub ta kokku erinevate inimestega, erinevate ootuste ja ütlustega. Kuidas sellises virvarris ellu jääda, mitte kaotada iseennast? Vahel tunned, et jooksed peaga vastu seina, vahel surud end alla ja jätad ennast isolatsiooni. Kuidas analüüsida oma suhteid? Kuidas saavutada suuremat tasakaalu? Mis paneb inimesi käituma nii nagu nad seda teevad? Neile ja teistele küsimustele leiad vastuse mitte ainult omaette mõtiskledes, vaid suhete seminaril, mis toimub suheldes ja suhetes. Saad vaadata asju teiste vaatenurkade kaudu ja seeläbi ka iseennast avardada ning oma tugevusi avastada. Kuidas on olulised inimesed sinu ümber mõjutanud sinu elu?

Maht: 16 tundi

Läbiviija: Ene Velström

 

RASKED KÕNELUSED LAPSEVANEMATEGA

Iga õpetaja suhtleb lapsevanematega: kas hoolikalt kavandatud arenguvestlusel või täiesti juhuslikult bussipeatuses. Tuleb ka ette, et vanem tormab kooli õigust nõudma või on vaja teda millegipärast kooli kutsuda. Vestlusi on igasuguseid: emotsionaalseid, rahulikke, meeldivaid ja ahastamapanevaid. Supervisiooniseminar pakub võimalust neid erinevaid olukordi lähemalt vaadata ja näha läbi erinevate inimeste silmade ning soovi korral teha ka rollitreeningut ehk harjutada mõneks eesseisvaks kohtumiseks. Sellised supervisiooniseminarid on inimestele pakkunud võimalust paremini mõista iseenda ning lapsevanemate motiive ja tundeid ning leida rahuldustpakkuvamaid viise edaspidiste kontaktide loomiseks ja nendega toimetulekuks.

Maht: 16 tundi

Läbiviija: Ene Velström

 

 KOOS LÄBI TULE, VEE JA VASKTORUDE: toimetulek ebakohaselt käituva lapsega

Milliseid sisemisi ressursse saan õpetajana rasketes suhteolukordades käivitada? Mis takistab spontaansuse vallandumist, et korduvates situatsioonides efektiivselt käituda? Millised kultuurilised kontekstid mõjutavad ebakohaselt käituvat õpilast ja tema partnerit – õpetajat? Kuidas muuta piiravad kultuurilised tegurid loovaks hingejõuks?

Maht: 24 tundi

Läbiviija: Ene Kulasalu

 

SUPERVISIOONISEMINAR MENTORITELE “AITAJA VARI”

Mentori töö on seotud teise inimese potentsiaali uskumisega ja tasakaalu hoidmisega. Millest lähtuvalt ja kuidas analüüsida mentoritööst saadud kogemusi? Mida vajab aitaja, et jaksata tõhusalt aidata? Millised on mentori rõõmud? Mis on aitaja vari?
Sihtgrupp: mentorkoolituse läbinud mentori rollis töötanud inimesed

Maht: 16 tundi

Läbiviija: Ene Velström

 

MIS ON SUPERVISIOON?

Supervisioon on tööprotsessiga seotud nõustamine, milles kasutatakse erinevaid kogemuse läbitöötamise meetodeid.
Supervisiooni peamiseks eesmärgiks on inimese tööressursi taastamine ja tema üldine professionaalne areng.

 

KES SIIA VÕIKSID TULLA?

Supervisiooniseminaridele on oodatud kõik õpetajad ja teised töötajad, kes on huvitatud enesearengust: oma isiksusliku ressursi suurendamisest, tasakaalu saavutamisest, võimaliku tööväsimuse vähendamisest ning enese tervistamisest. Oluline on ka see, et tulija on ise valmis aktiivselt tegutsema oma arengu toetamises; otsima ja täiustama erinevate juhtumite võimalikke lahendusi.

 

KUIDAS SEDA TEHAKSE?

Supervisiooniseminaridel toimub töö väikeses (ca 12-liikmelises) grupis. Häälestusharjutused aitavad grupiliikmetel igapäevatööst ümber lülituda, vajadusel tutvuda ning süveneda teemadesse. Usalduslikus õhkkonnas saab tegelda oma tööalaste olukordade vaatlemisega ja kogemuse mõtestamisega. Kasutame erinevaid tegevuslikke töömeetodeid, rollimänge, probleemide vaatlemist erinevatest külgedest. Tõsised teemad on läbi põimitud mänguliste ja loovate harjutustega, kus kaasalöömise määr on vabatahtlik. Kindlasti on väärtuslikud ka teiste kolleegide seisukohad ning samalaadsed olukorrad.

Supervisiooniseminari abil saab iga osaleja võimaluse rohkem väärtustada iseennast, leida üles ja võtta kasutusele oma spontaansust ja loovust. Nautida nii iseenda kui teistega koosolemist.

Täpsema lisainformatsiooni saamiseks kirjutage palun aadressil 
Supervisiooni tellimiseks ja hinnapakkumise saamiseks kirjutage e-posti aadressil